Як виховати патріота в сім'ї

Поняття патріотизму у всіх викликає досить змішані почуття і емоції. Для одних - це дуже важливо, для інших - нічого особливого, треті - поняття не мають, про що йде мова. Але все ж для багатьох постає обов'язковим бути самому патріотом, і так само виховати своїх дітей.

Саме поширена асоціація про людину - патріота - це людина у формі, особливо у військовій. Але для того, що б бути патріотом не обов'язково бути військовозобов'язаним, носити форму, і складати присягу на вірність Батьківщині. Патріотизм полягає в нашій поведінці, у повазі до предків, шанування традицій, дотриманні свого як фізичного, так і морального здоров'я, створенні міцної сім'ї, і вихованні дітей на тих же засадах.

Почуття патріотизму є в душі у кожної людини, але необхідно його просто пробудити, зуміти достукатися і поставити правильні життєві пріоритети. Саме цим і повинні займатися батьки, які хочуть виховати патріота в сім'ї.

Але з чого почати? Існує кілька рекомендацій, які допоможуть знайти відповідь на питання як виховати патріота в сім'ї.

Якщо ви щиро бажаєте виростити дитину патріотом, не кажіть при ньому погано про ту країну, де ви живете. Адже Батьківщину, як і батьків не вибирають. І повірте, як би, вам не здавалося, що десь краще, навряд чи це правда. У кожній країні є свої проблеми, свої труднощі і з екрана телевізора нам їх ніхто не показує. Всі хочуть, щоб про них думали тільки добре. Тому не допускайте при дитині вираження великого невдоволення про вашу Батьківщині, говорите більше позитивного. Але в той же час не сильно прикрашати ситуацію, вчите дитину бути ще й реалістом.

Обов'язково подорожуйте. Не потрібно відразу їхати закордон, і в рідній країні є маса місць, від яких просто дух захоплює. Показуйте дитині на наочності всю красу і захоплюючу історію рідних країв.

Пам'ятайте, що скоро ваша дитина стане зовсім дорослою і зможе самостійно робити свої, вже дорослі висновки, і мати власну думку. І якщо з дитинства не закласти маленьке зернятко патріотизму, навряд чи воно потім зможе прорости.

Не забувайте і про те, яка багата подіями історія вашої Батьківщини. Найчастіше розповідайте дитині про подвиги, великих війнах, перемогах і поразках, правителях і государях, і навіть простих людях які, за стільки століть, створили цю історію, а разом з нею і країну, в якій ви зараз живете. Тільки головне робіть знижку на вік дитини, і говорите зрозумілою йому мовою. Обов'язково відповідайте на всі його питання, аналізуйте зацікавили його ситуації, робіть спільні висновки і обов'язково слухайте і приймайте думку вашої дитини. Нехай вона ще дитяча та наївна, але це перші його кроки, до вміння самостійно робити висновки.

Історія, а точніше шанобливе ставлення до неї, а так само до предків, донесена вами до свідомості дитини, допоможе вам виховати патріота в сім'ї.

Культурний розвиток дитини з ранніх років, є невід'ємною частиною зародження почуття патріотизму. Якщо ви разом відвідували такі заходи з раннього дитинства, то є велика гарантія того, що і далі, вже в більш старшому віці у дитини буде інтерес продовжувати такі відвідування. Пам'ятайте, що зараз головним прикладом для наслідування є ви, так, що не робіть, так що б потім було прикро за втрачену можливість.

Діти дуже чутливі до емоційного стану їх батьків, якщо вам погано, то дитині теж буде не по собі. Тому, що б в житті не траплялося, намагайтеся налаштовувати себе на позитивну хвилю. Знаходьте позитив у будь-яких діях. Виховати патріота неможливо в атмосфері вічної проблеми, поганого настрою і відсутності віри в майбутнє.

При бажанні виховати патріота в сім'ї, головне підтримка. І мова йде про всебічну підтримку. Прагнення до патріотизму повинно бути не тільки у вас, але і у вашого партнера, і близьких родичів. Живучи в такій атмосфері, дитина в майбутньому буде намагатися відтворити її вже в своїй сім'ї. Так само підтримуйте свого малюка в його поглядах, захоплення, інтересах. Хваліть за успіхи і правильно зроблені висновки з скоєних вчинків чи проступків. Пояснюйте дитині, чому ви поступаєте по відношенню до нього або іншій людині саме так, а не інакше, і просите, що б він аргументував свої вчинки так само. Не припиняйте його в прагненнях, і позитивному настрої, звичайно, якщо бажані дії йому не зашкодять. Навіть якщо ви не бачите перспективи, все одно намагайтеся проявити свою віру в дитину. А раптом у нього дійсно все вийде. Такі відносини зроблять ваше спілкування більш близьким, дозволять заробити авторитет перед дитиною, а так само більше контролювати його дії.

Для допомоги собі у вихованні патріота в сім'ї, не ігноруйте результати праці вчених і техніків, використовуйте всі можливості, які нам надає, сучасний рівень розвитку даної галузі. Дивіться наукові та документальні фільми, знаходите цікаву інформацію, проводите свої розслідування, обговорюйте побачене, радійте і переживайте разом з героями фільмів.